تاریخچه کوکی‌ شکلاتی

کوکی‌ شکلاتی توسط ویکفیلد و همسرش روث خلق کردند، این زوج از سال 1930 تا 1967 رستوران محبوب toll house را در ایالت ماساچوست آمریکا را اداره می‌کرند. Toll House Inn یک رستوران محبوب بود که غذاهای خانگی عرضه می‌کرد. یک روز ویکفیلد یک شکلات نیمه شیرین Nestlé را خرد کرد و آن‌را به دستور کوکی اضافه کرد که در رسپی آن از خمیر آرد، کره، شکر سفید و قهوه‌ای، چیپس‌های شکلاتی نیمه شیرین، تخم مرغ و وانیل استفاده شده بود؛ اما یک روایت حاکی از آن است که وی به طور تصادفی این کوکی را تولید کرده، به این صورت که ویکفیلد برای تهیه‌ی یک کلوچه ساده آجیل تمام کرد و ناچار شد به‌جای دانه‌های آجیل از تکه‌های شکلات استفاده کند. روایتی دیگری وجود دارد که میگوید ارتعاشات حاصل از یک میکسر صنعتی منجربه سرازیر شدن شکلات‌های قفسه درون مواد اولیه شد و او به این کوکی‌ها دست یافت اما ویکفیلد اظهار داشت که عمداً کوکی‌های شکلاتی را اختراع کرده است. او اظهار داشت:"ما نوعی کوکی نازک کره‌ای با بستنی سرو میکردیم که به نظر می رسید همه آن را دوست دارند اما من سعی داشتم چیز دیگری برای افراد سرو کنم تا اینکه سرانجام با کوکی Toll House موفق به این کار شدم؛ در هر صورت بدون ویکفیلد، هیچ کوکی شکلاتی، کره بادام زمینی یا سایر طعم‌های آن وجود نداشت.


کتاب آشپزی ویکفیلد با نام Toll House Tried and True Recipes، اولین بار در سال 1936 توسط M. Barrows & Company، نیویورک منتشر شد اما نسخه 1938 کتاب آشپزی اولین کتابی بود که حاوی دستورالعمل "Toll House Chocolate Crunch Cookie" بود که به سرعت به یک کوکی مورد علاقه بین آمریکایی تبدیل شد.

در طول جنگ جهانی دوم، سربازان ماساچوست که در خارج از کشور مستقر بودند کوکی هایی را که از خانه دریافت می‌کردند، با سربازان سایر نقاط تقسیم کردند؛ به زودی صدها سرباز نامه‌هایی مبنی بر درخواست ارسال کوکی‌های  Toll House به خانواده‌هایشان نوشتند وخیلی زود ویکفیلد مملو از نامه‌های شد که از او رسپی کوکی‌های شکلاتی را داشتند و شور و شوق زیادی در سراسر کشور برای کوکی شکلاتی آغاز شد و همین تقاضای بالا باعث محبوبیت کوکی شکلاتی گشت بطوریکه از تولید محدود و خانگی به تولید انبوه رسید.

در تغییر رسپی ممکن است انواع دیگر شکلات و موادی مثل آجیل یا بلغور جو دو سر اضافه شود. همچنین در دستورعمل پخت وگان نیز مواد جایگزین دیگری مانند: چیپس شکلات وگان، مارگارین وگان و جایگزین های تخم مرغ وجود دارد. یک کوکی شکلاتی از خمیر با طعم شکلات یا پودر کاکائو قبل از مخلوط شدن چیپس شکلات استفاده می کند. بسته به ترکیب دوغ و انواع شکلات.

در کوکی شکلاتی قبل از افزودن تکه های شکلاتی به دستور العمل از خمیری با طعم شکلات یا پودرکاکائو استفاده می‌شود.

دستور پخت:

به طور کلی ، دستور العمل با خمیر تشکیل شده از آرد ، کره ، هر دو شکر قهوه ای و سفید ، چیپس شکلات نیمه شیرین ، تخم مرغ و وانیل شروع می شود. تغییرات موجود در دستور العمل ممکن است انواع دیگری از شکلات و همچنین مواد اضافی مانند آجیل یا جو دوسر را اضافه کند. همچنین نسخه های وگان با جایگزینی مواد لازم ، مانند چیپس شکلات وگان ، مارگارین وگان و جایگزین های تخم مرغ وجود دارد. در یک کوکی شکلات شکلاتی از خمیری که با شکلات یا پودر کاکائو طعم دار شده است ، قبل از مخلوط شدن چیپس شکلات استفاده می شود. بسته به ترکیب دوغ و انواع شکلات.

اما ترکیب

 اصلی کوکی شکلاتی ویکفیلد در سال 2017 توسط Sue Brides' daughter منتشر شد که عبارت است از:

256میلی‌لیتر شکر؛ 25

256 میلی‌لیتر شکر قهوه‌ای؛ 

3 عدد تخم‌مرغ؛ 

7.5 گرم نمک؛ 

750میلی‌لیتر آرد؛ 

7.5گرم آب گرم؛ 

7.5گرم جوش‌شیرین؛ 

7.5گرم وانیل؛ 

چیپس شکلات زرد نستلز نیمه شیرین 2 عدد(7 اونس)

پودر کاکاو.


در برخی رسپی‌ها نیز از کره بکینگ پودر هم برای تهیه کوکی‌های شکلاتی استفاده می‌شود.

طرز تهیه:

کره هم دمای محیط و شکر قهوه‌ای و سفید را مخلوط می‌کنیم تا کاملا یکدست شود در مرحله بعد زرده‌های تخم مرغ را اضافه مخلوط می‌شوند.

آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین و پودر کاکائو را داخل ظرفی مخلوط و الک می‌کنیم.

مخلوط را به مواد حاوی کره اضافه می‌کنیم و بعد نمک را می‌افزاییم و مخلوط می‌کنیم تا کاملا یکدست شود. در آخر شکلات چیپسی را اضافه می‌کنیم

روی کوکی‌ها شکلات چیپسی نسوز (به دلخواه) می‌ریزیم و بعد شیرینی را به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه داخل یخچال قرار می‌دهیم تا استراحت کنند و بعد شیرینی‌ها را داخل فر ۱۸۰ درجه که از قبل گرم شده به مدت ۱۰ دقیقه قرار می‌دهیم.


برترین کوکی‌های دنیا:

چه کسی کوکی‌های شکلاتی را دوست ندارد؟ نرم یا ترد، تازه آنها از محبوب‌ترین غذاها هستند. کوکی‌های شکلاتی بسته بندی شده در سوپرمارکت هیچ کمبودی ندارند، اما برخی قطعاً از دیگران برتر هستند؛ 


بامیکا

اگر شما هم به دنبال حفظ سلامت و کیفیت هستید، اگر بیش از هر چیزی به تازگی توجه دارید، تنها توصیه ما به شما محصولات مجموعه بامیکا است. کوکی‌های شکلاتی را با برترین طعم و مرغوبت‌ترین مواد اولیه از بامیکا تهیه کنید واز طعم فوق العاده وانیل و شکلات آن در کنار هم لذت ببرید. می‌توانید برای خرید کوکی شکلاتی بامیکا اینجا کلیک نمایید.


goodie girl

کلوچه های Goodie Girl فاقد گلوتن هستند و با کینوا، برنج، نشاسته ذرت و تاپیوکا و دارچین درست می‌شوند. آنها بسیار کوچک و سخت هستند.


simple mills

این کوکی فاقد گلوتن بوده و حاوی چندین ماده عجیب از جمله آجیلف تاپیوکا، شیره نارگیل و... است که طعم عجیبی به ان مییخشد.

4)Pepperidge farm farmhouse dark chocolate chip

دارای بافتی ترد اما نه شکنندهف شکلات کافی و نت‌هایی از کره و وانیل که خالق یک کوکی درجه یک است.

one smart cookie

یک کوکی با هر انچه که دنبالش هستیم؛ با بافتی راضی کننده و عطری مملو از وانیل و شکر قهوه ای.

chips ahoy

این کوکی‌ها در بسته‌هایی ابی رنگ به گونه‌ای هستند که محال است کسی عاشق آنها نشود.