کوشینیا Coxinhas

باور کنید یا نه، برخی از افراد به برزیل می آیند، نه بخاطر کلیشه‌های معروف برزیل، برخی از مردم سامبا را دوست ندارند، کارناوال را دوست ندارند، فوتبال را کسل کننده می‌دانند؛ با این حال، یک چیز وجود دارد که همه بازدید‌کنندگان از برزیل را به هم پیوند می‌دهد، نقطه مشترک بین نژاد بشر به عنوان یک کل، و آن عشق به نمادین‌ترین میان وعده سرخ شده در کشور برزیل است.

برزیل سرزمین رنگ‌ها و رایحه‌هاست، کشوری جذاب و شگفت انگیز در آمریکای جنوبی که سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر از سرتاسر جهان است، کشوری چند ملیتی با نژادهای مختلف اروپایی، آمریکایی، آسیایی و آفریقایی که در این کشور زندگی می کنند و همین موضوع باعث شده تا آشپزی و غذاهای برزیل هم تحت تاثیر این فرهنگ ها قرار بگیرد و از تنوع بالایی برخوردار باشد و غذا‌های آن تقریباً بیش از هر کشور دیگری متاثر از سرتاسر جهان است. یکی از غذاهای سرخ کردنی و بسیار مجبوب و کلاسیک سائوپائولو، کوشینیا یا همان کراکت مرغ برزیلی می‌باشد.

نوعی توپک برشته و سرخ شده که در شهر سائوپائولو طرفداران زیادی دارد. کوشینیا، ترکیبی از خمیری مخصوص، مرغ، پنیر و طعم‌دهنده‌هاست که نه تنها در میان گردشگران، بلکه در بین بومیان این کشور همبسیار محبوب است که بعنوان پیش  غذا یا غذای اصلی سرو می‌شود.

در زبان پرتغالی به عنوان "ران کوچک" ترجمه می‌شود که قطعه ای خمیر سرخ شده و با مرغ پر شده و این غذا را می‌توان در هر کجا یافت، از پمپ بنزین گرفته تا نانوایی‌ها و میله‌های سوراخ دیوار تا رستوران های شیک – این غذا واقعاً خوب است.

سرآشپز تلویزیونی بریتانیایی، نایجلا لاوسون در بازدید از سائوپائولو در سال 2013 عاشق کوشینیا شد و این باعث شد که او دستور پخت خود را برای تهیه‌ی این "سمبوسه های مرغ گلابی مانند" در وب سایتش انتشار کند و تعداد زیادی طرفدار جدید برزیلی بدست آورد.

منشأ دقیق کوشینیا، مانند بسیاری از موارد در برزیل، مشخص نیست. یکی از روایان عاشقانه به قرن نوزدهم و دوره امپراتوری برزیل برمی‌گردد. داستان از این قرار است که یکی از پسران پرنسس ایزابل ، دختر امپراطور پدرو دوم ، از خوردن چیزی غیر از ران مرغ سوخاری امتناع کرد ، تا اینکه یک روز ، در مزارع خانواده سلطنتی در ایالت سائو پائولو، از غذای مورد علاقه کودک در آشپزخانه خبری نبود، سرآشپز خانواده تصمیم گرفت گوشت را از قسمت‌های دیگر مرغ خرد کرده ، به شکل ران مرغ درآورده و سرخ کند. گفته می شود پسر این اختراع جدید را دوست داشت و مادربزرگ پسر، امپراطور ترزا کریستینا، خواستار سرو میان وعده در آشپزخانه های سلطنتی در سراسر کشور شد.


تاریخچه کوشینیا Coxinhas

هر غذایی تاریخچه ای دارد، ریشه این غذا نیز به قرن نوزدهم بازمیگردد و اغاز آن احتمالا به لیمیرا، شهری کوچک در خارج سائوپائولو بود.

منشأ دقیق کوشینیا، مانند بسیاری از موارد در برزیل، مشخص نیست. یکی از روایان عاشقانه به قرن نوزدهم و دوره امپراتوری برزیل برمی‌گردد. داستان از این قرار است که یکی از پسران پرنسس ایزابل ، دختر امپراطور پدرو دوم ، از خوردن چیزی غیر از ران مرغ سوخاری امتناع کرد ، تا اینکه یک روز ، در مزارع خانواده سلطنتی در ایالت سائو پائولو، از غذای مورد علاقه کودک در آشپزخانه خبری نبود، سرآشپز خانواده تصمیم گرفت گوشت را از قسمت‌های دیگر مرغ خرد کرده ، به شکل ران مرغ درآورده و سرخ کند. گفته می‌شود پسر این اختراع جدید را دوست داشت و مادربزرگ پسر، امپراطور ترزا کریستینا، خواستار سرو میان وعده در آشپزخانه های سلطنتی در سراسر کشور شد.

داستان دیگری بیان می‌کند که این دستور العمل در واقع فرانسوی است و چیزی بیشتر از یک کراکت مرغ با شکلی متفاوت نیست، شاید باورکردنی‌ترین داستان این باشد که در اوج قرن نوزدهم و اوایل قرن 20 در سائوپائولو، به‌عنوان جایگزین ارزان‌تری برای ران مرغ سوخاری که اغلب در خارج از کارخانه‌های شهر فروخته می‌شد، ایجاد شد.


طرز تهیه کوشینیا Coxinhas

کوشینیای سنتی را میتوان از خمیر آرد گندم، آب مرغ، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین یا کاساوا برای ایجاد طعم‌ها و بافت‌های متفاوت تهیه کرد. سپس خمیر را با مرغ خرد شده که به چاشنی آغشته شده و پنیر خامه ای برزیلی معروف به requeijão پر میکنیم سپس به شکل گلابی یا قطره اشک شکل می‌دهیم و سرخ میکینم تا ترد و طلایی شود.

در طول سالها تغیییرات بسیاری در مواد داخلی کوشینیای کلاسیک ظاهر شده، مثل کوشینیای دپرنیل که با گوشت خوک تهیه می‌شود و براحتی قابل دسترس است بخصوص در سائوپائولو.

برخی گزینه‌های خوشمزه نیز وجود دارند مثل: کوشینیای پر شده با قارچ یا جک فروت(نوعی میوه در جنوب و جنوب شرق آسیا).


کجا کوشینیا Coxinhas بخوریم؟

گرچه در سراسر برزیل همه گیر است، اما اغلب با ایالت سائو پائولو، جایی که بعنوان میان وعده در ابتدا محبوب شد، مرتبط است. در حالی‌که می‌توانید آن‌را در هر غذاخوری، میان وعده و آشپزخانه ای پیدا کنید.

 تازه فروشی بامیکا

بامیکا اولین فروشگاه تازه فروشی در ایران، نخستین مجموعه ای است که کوشینیا را با رسپی اصلی برزیلی آن، طعمی فوق‌العاده و بهترن مواد اولیه به بازار عرضه کرده، اگر شما در ایران هستید و مایلید طعم اصلی این غذای لذیذ را بچشید، پیشنهاد قطعی ما به شما این برند محبوب می‌باشد.

Veloso

بار جذاب Veloso در ویلا ماریانا که به عنوان بهترین کوشینیا در سائو پائولو (تمام جهان) شناخته می شود، این مکان جای مناسبی است برای اولین تست این میان وعده افسانه ای. در حالی‌که بخش‌هایی از کوشینیاها می‌توانند خشک باشند اما کمی فاصله بین نان، خمیر و مواد داخل آن وجود دارد که هر لقمه در دهان شما ذوب می‌شود چرا که هر عنصر کاملاً کنار هم قرار می‌گیرد.

FrangÓ

واقع شده در مسیر محله شمالی Freguesia do Ó که اغلب وقتی صحبت از بهترین کوشینیای شهر می‌شود نادیدیه گرفته می‌شود اما اینجا یکی از معدود مکان‌هایی است که میتواند تاج ولوسو را ادعا کند. درحالیکه کوشیاناهای کلاسیک اغلب به اندازه یک گلابی کوچک سرو میشوند، FrangÓ انها را در یک نسخه کوچک‌ترکاملا بعنوان پیش غذا ارائه میدهد.

Padaria Brasileira

اگر شما حوالی خیابان پائولیستا و روآ آگوستا می‌مانید بهترین شرط بندی برای یک کوشینیای ستاره دار Padaria Brasileira  است زیرا کمتر از یک بلوک از ایستگاه مترو  Consolaçãoفاصله دارد؛

Padaria Brasileira یک آشپزخانه بزرگ به سبک برزیلی است (به این معنی که آنها همه چیز را از جمله نان زیر آفتاب می‌فروشند) که می‌تواند وعده صبحانه و ناهارتان را کاملاً بگیرد اما ارزش آن‌را دارد که صبر کنید. در کنار مرغ و مرغ سنتی همراه با requeijão coxinhas، یک نسخه گیاهی خوشمزه و پر از بادمجان نیز دارند.

Bella Paulista

در گوشه ای از Padaria Brasileira یکی دیگر از نانوایی‌های 24 ساغته نمادین سائوپائولو قرار دارد: بلا پائولیستا. که در ساعات اوجش صف‌های طولانی برای یک میز شکل می‌گیرد اما اگر شما به هر متقاعد کننده ای نیاز دارید، این جایی است که خود نایجلا لاوسون کوشینیا را خریداری کرده و باعث شده عاشق این میان وعده شود. اگر به اندازه کافی برای نایجلا خوب است پس...

Bar da Dona Onça

این بار کمی بیشتر از سایرین که ذکر شد خیره کننده میباشد. یک رستوران بار درجه یک واقع شده در طبقه همکف ساختمان معروف کوپال، یک آپارتمان منحنی واقع در مرکزی تاریخی که توسط اسکار نیمایر طراحی شده؛ در این مکان غذا عالی بوده و کوشینیا فقط با مرغ خرد شده و چاشنی‌های دیگر پر نمی‌شود.